Licensed to University of Wisconsin Stout
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/26/2011 09:19 PM
            2011 WIAC Indoor Championship - 2/25/2011 to 2/26/2011             
                        Johnson Fieldhouse @ UW - Stout                        
                                 Menomonie, WI                                 
                                    Results                                    
 
Women 55 Meter Dash
============================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
  Conference: C  7.11  2000        Camille Ross, Whitewater                    
  Fieldhouse: F  7.18  1/2009      Ashante Benson, Unattached                  
                 7.09  AUTO
                 7.30  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Camille            SR UW - Oshkosh            7.09     F 7.16QPROV              3 
  2 Mueller, Hannah           FR UW - La Crosse          7.48       7.36Q                  2 
  3 Beck, Laurel              JR UW - La Crosse          7.45       7.41Q                  1 
  4 Thiel, Megan              JR UW - La Crosse          7.50       7.47q                  3 
  5 Heding, Ashley            FR UW - Oshkosh            7.52       7.49q                  1 
  6 Heitsman, Kristen         JR UW - Whitewater         7.55       7.51q                  1 
  7 May, Maggie               SR UW - La Crosse          7.51       7.52q                  3 
  7 Greenup, Jordanne         JR UW - Eau Claire         7.33       7.52q                  1 
  9 Miresse, Kim              JR UW - Eau Claire         7.51       7.54                   2 
 10 Wessels, Lizzie           JR UW - Platteville        7.59       7.57                   3 
 11 School, Hannah            FR UW - Stevens Poi        7.63       7.58                   2 
 12 Ponick, Becky             JR UW - River Falls        7.64       7.59                   1 
 13 Potting, Alicia           FR UW - River Falls        7.56       7.64                   2 
 14 Weyers, Brianna           SO UW - Stevens Poi        7.69       7.68                   2 
 15 Wesely, Kat               FR UW - Eau Claire         7.63       7.72                   3 
 16 Broeker, Michele          SO UW - Oshkosh            7.66       7.77                   1 
 17 Schmitz, Molly            FR UW - La Crosse          7.79       7.79                   3 
 18 Hilgers, Heidi            FR UW - River Falls        7.72       7.80                   3 
 -- Charlton, Kailey          SR UW - La Crosse          7.15         FS                   2 
 
Women 55 Meter Dash
================================================================================================
  Conference: C  7.11  2000        Camille Ross, Whitewater                    
  Fieldhouse: F  7.18  1/2009      Ashante Benson, Unattached                  
                 7.09  AUTO
                 7.30  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Davis, Camille      SR UW - Oshkosh            7.16       7.16FPROV              10   
  2 Mueller, Hannah     FR UW - La Crosse          7.36       7.37                    8   
  3 May, Maggie         SR UW - La Crosse          7.52       7.46                    6   
  4 Thiel, Megan        JR UW - La Crosse          7.47      J7.46                    5   
  5 Heitsman, Kristen   JR UW - Whitewater         7.51       7.49                    4   
  6 Beck, Laurel        JR UW - La Crosse          7.41       7.50                    3   
  7 Heding, Ashley      FR UW - Oshkosh            7.49       7.52                    2   
  8 Greenup, Jordanne   JR UW - Eau Claire         7.52      16.08                    1   
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
  Conference: C 25.05  2007        Nadine Pieske, Oshkosh                      
  Fieldhouse: F 25.38  3/2009      Brooke Bell, Whitewater                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davis, Camille            SR UW - Oshkosh           25.03      24.94C  4  10   
  2 Emberts, Talisa           JR UW - Eau Claire        25.81      25.70   4   8   
  3 Belger, Megan             JR UW - River Falls       25.79      25.89   4   6   
  4 Charlton, Kailey          SR UW - La Crosse         26.30      26.12   3   5   
  5 Wipperman, Caitlin        JR UW - La Crosse         26.11     J26.12   3   4   
  6 Beck, Laurel              JR UW - La Crosse         26.95      26.27   1   3   
  7 May, Maggie               SR UW - La Crosse         26.62      26.45   2   2   
  8 Rasmussen, Alyssa         SO UW - River Falls       26.57      26.53   2   1   
  9 Seidl, Lauren             SR UW - La Crosse         26.67      26.58   1 
 10 Thiel, Megan              JR UW - La Crosse         26.65      26.62   2 
 11 Smithson, Brena           FR UW - Platteville       27.33      27.20   1 
 12 Miresse, Kim              JR UW - Eau Claire        27.16      27.28   3 
 13 Riches, Brooke            FR UW - River Falls       27.73      27.37   3 
 14 Jones, Kelsey             SO UW - Whitewater        27.18      27.51   2 
 15 School, Hannah            FR UW - Stevens Poi       27.41      27.54   4 
 16 Breu, Alyssa              SO UW - Superior                     28.55   1 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================================
  Conference: C 55.96  2007        Amanda Donath, Oshkosh                      
  Fieldhouse: F 57.33  1/1994      Jesse Bushman, Stevents Point               
                56.75  AUTO
                58.64  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 Tank, Ann           JR UW - Platteville       57.50      57.62 PROV              4  10   
  2 Emberts, Talisa     JR UW - Eau Claire        59.63      58.21 PROV              3   8   
  3 Belger, Megan       JR UW - River Falls       59.83      58.81                   2   6   
  4 Haines, Jasmine     FR UW - Stevens Poi       59.27      58.85                   4   5   
  5 Hanson, Lisha       JR UW - Oshkosh           59.43      59.13                   4   4   
  6 Rasmussen, Alyssa   SO UW - River Falls       59.74      59.36                   3   3   
  7 Scheuermann, Rebec  SO UW - La Crosse         59.98      59.37                   2   2   
  8 Halvorson, Jenna    FR UW - La Crosse       1:00.04      59.39                   2   1   
  9 Wipperman, Caitlin  JR UW - La Crosse         59.65      59.44                   3 
 10 Nowak, Tia          FR UW - Stevens Poi       59.68    1:00.02                   3 
 11 Dillman, Deidre     SO UW - Platteville       59.52    1:00.41                   4 
 12 Bierman, Shea       SR UW - Platteville     1:00.55    1:00.86                   2 
 13 Heil, Chelsea       JR UW - Eau Claire      1:01.59    1:01.62                   1 
 14 Syverson, Kayla     FR UW - River Falls     1:02.64    1:01.85                   1 
 15 Hoffmann, Cassey    SR UW - Superior        1:02.98    1:02.51                   1 
 16 Como, Laura         FR UW - La Crosse       1:03.30    1:03.09                   1 
 17 Stichert, Ellen     FR UW - River Falls                1:04.07                   4 
 
Women 800 Meter Run
================================================================================================
  Conference: C 2:10.35  2008        Marcia Taddy, Platteville                 
  Fieldhouse: F 2:12.05  3/2009      Jessica Scott, Platteville                
                2:13.00  AUTO
                2:16.50  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Cazzola, Christy    FR UW - Oshkosh         2:12.53    2:16.23 PROV              10   
  2 Tank, Ann           JR UW - Platteville     2:13.28    2:16.55                    8   
  3 Peloquin, Maria     SR UW - Eau Claire      2:18.34    2:19.58                    6   
  4 McMillan, Taylor    SO UW - Eau Claire      2:23.95    2:20.20                    5   
  5 Jozik, Natalie      SO UW - Platteville     2:24.08    2:20.23                    4   
  6 Nordland, Brittany  SO UW - River Falls     2:23.74    2:20.56                    3   
  7 Riley, Jami         FR UW - Eau Claire      2:22.51    2:20.95                    2   
  8 Kelly, McKenzie     SO UW - Oshkosh         2:20.10    2:21.38                    1   
  9 Haas, Brittany      SR UW - Oshkosh         2:20.54    2:21.77                  
 10 Stockheimer, Krist  SO UW - Oshkosh         2:22.59    2:22.13                  
 11 Glunn, Sarah        SR UW - Stevens Poi     2:18.07    2:22.72                  
 12 Rothbauer, Amanda   FR UW - River Falls     2:25.04    2:22.87                  
 13 Axelson, Lynea      FR UW - Platteville                2:24.32                  
 14 Lillie, Kristin     SO UW - La Crosse       2:21.23    2:24.35                  
 15 Gustafson, Abby     SO UW - La Crosse       2:23.28    2:24.71                  
 16 Clemen, Rachel      FR UW - Platteville                2:24.87                  
 17 Strandell, Megan    SO UW - Whitewater      2:24.18    2:25.32                  
 18 Olson, Macy         SO UW - La Crosse       2:23.29    2:25.57                  
 19 Stats, Megan        SO UW - La Crosse       2:22.73    2:28.52                  
 20 Heinz, Kelsey       JR UW - La Crosse                  2:32.45                  
 
Women 1 Mile Run
================================================================================================
  Conference: C 4:51.05  2007        Marcia Taddy, Platteville                 
  Fieldhouse: F 5:03.15  2/1999      Katie Jacobson, Stout                     
                4:55.00  AUTO
                5:04.00  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Cazzola, Christy    FR UW - Oshkosh         4:59.96    4:54.03FAUTO              10   
  2 Roberts, Claire     SR UW - Stevens Poi     4:58.98    5:08.75                    8   
  3 Haas, Brittany      SR UW - Oshkosh         5:10.68    5:10.53                    6   
  4 Glunn, Sarah        SR UW - Stevens Poi     5:16.42    5:12.33                    5   
  5 Smith, Gina         SR UW - Platteville     5:17.21    5:13.10                    4   
  6 Gehl, Allison       SR UW - Oshkosh         5:18.94    5:14.08                    3   
  7 Sybilrud, Alyssa    JR UW - Eau Claire      5:20.63    5:15.26                    2   
  8 Stats, Megan        SO UW - La Crosse       5:17.08    5:15.27                    1   
  9 Kunkel, Danielle    FR UW - Platteville     5:25.21    5:22.04                  
 10 Blahnik, Nicole     SO UW - Eau Claire      5:24.97    5:23.67                  
 11 Duncan, Alyssa      SO UW - Whitewater      5:25.66    5:27.62                  
 12 Tiffany, Erica      SO UW - Eau Claire      5:25.37    5:32.82                  
 13 Rucker, Courtney    SR UW - La Crosse                  5:39.13                  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
  Conference: C  9:54.79  1989        Cheryl Niederberger, Oshkosh             
  Fieldhouse: F 10:05.91  2/1998      Tiffany Ebensperger, Oshkosh             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Claire           SR UW - Stevens Poi    10:31.28   10:32.64   10   
  2 Rydeen, Katie             SO UW - River Falls    10:26.18   10:32.73    8   
  3 Krueger, Shawn            SR UW - Stevens Poi    10:48.77   10:40.14    6   
  4 Griepentrog, Dana         FR UW - Eau Claire     10:45.29   10:42.01    5   
  5 Roznos, Madeline          JR UW - Whitewater     10:44.31   10:42.07    4   
  6 Sawyer, Madison           SO UW - Eau Claire     10:47.29   10:42.68    3   
  7 Brooks, Janelle           SR UW - Oshkosh        10:52.64   10:44.33    2   
  8 Palmer, Kelly             SR UW - Eau Claire     10:37.03   10:45.13    1   
  9 Hicks, Katie              FR UW - Stout          10:56.44   10:47.57  
 10 Behrendt, Angela          SO UW - Whitewater     10:49.73   10:47.95  
 11 Boyle, Kelsey             FR UW - La Crosse      10:58.54   10:50.43  
 12 Schroeder, Rachel         FR UW - La Crosse      10:45.55   10:58.84  
 13 Janasz, Victoria          FR UW - Eau Claire     10:55.51   11:00.70  
 14 Petersen, Cassie          SR UW - Oshkosh        10:54.89   11:02.25  
 15 Newman, Andrea            SR UW - Whitewater                11:03.27  
 16 Olson, Annie              FR UW - Stevens Poi    11:00.57   11:04.21  
 17 Burk, Mallory             SR UW - Oshkosh                   11:04.59  
 18 Durkin, Baillye           FR UW - Stout                     11:04.71  
 19 Boldt, Rachel             SR UW - La Crosse      10:45.88   11:06.28  
 20 Berthiaume, Briana        SO UW - River Falls               11:32.43  
 21 Kasprzak, Samantha        SO UW - Whitewater                11:36.05  
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================================
  Conference: C 17:05.81  2006        Julia Rudd, La Crosse                    
  Fieldhouse: F 17:22.23  2/1998      Tiffany Ebensperger, Oshkosh             
                17:10.00  AUTO
                17:42.00  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Mauer, Ashlyn       SO UW - Eau Claire     18:17.89   18:00.48                   10   
  2 Haen, Kelly         JR UW - Stevens Poi    17:55.30   18:00.52                    8   
  3 Petersen, Cassie    SR UW - Oshkosh        18:25.30   18:24.88                    6   
  4 Roznos, Madeline    JR UW - Whitewater     18:36.52   18:26.81                    5   
  5 Behrendt, Angela    SO UW - Whitewater     18:48.81   18:28.29                    4   
  6 Ahler, Alexa        JR UW - Stout          18:51.15   18:30.99                    3   
  7 Schroeder, Rachel   FR UW - La Crosse      18:40.09   18:40.04                    2   
  8 Burk, Mallory       SR UW - Oshkosh        18:47.58   18:46.15                    1   
  9 Boldt, Rachel       SR UW - La Crosse      18:45.88   18:54.39                  
 10 Kumm, Ellen         SR UW - La Crosse      19:08.66   18:56.14                  
 11 Tank, Alli          SR UW - Platteville    19:06.09   18:58.82                  
 12 Drake, Charissa     JR UW - Eau Claire     19:20.50   19:00.67                  
 13 Coughlin, Teresa    JR UW - Eau Claire     19:20.33   19:03.75                  
 14 Rindy, Kacey        JR UW - Eau Claire     19:02.56   19:10.27                  
 15 DeBaker, Allie      SO UW - Oshkosh                   19:18.95                  
 16 Claas, Erica        JR UW - Stevens Poi               19:23.08                  
 17 Thoe, Katie         FR UW - Eau Claire     19:25.29   19:26.87                  
 18 Reynolds, Abby      FR UW - Stevens Poi    19:34.76   19:32.19                  
 19 Hillman, Nicole     FR UW - Stevens Poi    19:30.14   19:43.39                  
 20 Helgeson, Samantha  SR UW - Oshkosh        19:37.13   19:47.90                  
 
Women 55 Meter Hurdles
============================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
  Conference: C  8.28  2004        Jennifer Stafslien, Eau Claire              
  Fieldhouse: F  8.28  3/2004      Jennifer Stafslien, Eau Claire              
                 8.25  AUTO
                 8.55  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Miresse, Kim              JR UW - Eau Claire         8.37       8.34QPROV              3 
  2 Kline, Erin               SO UW - Stevens Poi        8.41       8.41QPROV              2 
  3 Demos, Shelby             SO UW - Whitewater         8.44       8.42QPROV              1 
  4 Kline, Sara               SR UW - Stevens Poi        8.62       8.55qPROV              2 
  5 May, Maggie               SR UW - La Crosse          8.50       8.59q                  1 
  6 Schoenfelder, Erin        SO UW - Eau Claire         8.65       8.65q                  3 
  7 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire         8.64       8.74q                  3 
  8 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse          8.80       8.80q                  1 
  9 Kramolis, Kali            FR UW - La Crosse          8.85       8.90                   1 
 10 Morehart, Megan           SR UW - Whitewater         9.23       8.93                   1 
 11 Lewin, Alexa              SO UW - Stevens Poi        8.78       8.95                   2 
 12 Lueck, Kimberly           FR UW - River Falls        9.02       8.98                   3 
 13 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh            8.97       9.02                   2 
 14 Mehojah, Justine          FR UW - River Falls        9.07       9.08                   3 
 15 Newhauser, Lindsey        FR UW - Oshkosh            9.11       9.12                   2 
 16 Montgomery, Jamie         SO UW - La Crosse          9.32       9.18                   2 
 17 Radtke, Alexandra         JR UW - River Falls        9.30       9.22                   1 
 18 Stichert, Ellen           FR UW - River Falls        9.39       9.24                   2 
 19 Miller, Mackenzie         FR UW - Stout              9.37       9.25                   2 
 20 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh            9.36       9.43                   3 
 21 Ethier, Gabrielle         SR UW - Platteville                   9.52                   1 
 22 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire         9.39       9.73                   3 
 23 Athey, Amber              FR UW - Whitewater                    9.91                   1 
 
Women 55 Meter Hurdles
================================================================================================
  Conference: C  8.28  2004        Jennifer Stafslien, Eau Claire              
  Fieldhouse: F  8.28  3/2004      Jennifer Stafslien, Eau Claire              
                 8.25  AUTO
                 8.55  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Miresse, Kim        JR UW - Eau Claire         8.34       8.32 PROV              10   
  2 Demos, Shelby       SO UW - Whitewater         8.42       8.35 PROV               8   
  3 Kline, Erin         SO UW - Stevens Poi        8.41       8.38 PROV               6   
  4 Kline, Sara         SR UW - Stevens Poi        8.55       8.43 PROV               5   
  5 Schoenfelder, Erin  SO UW - Eau Claire         8.65       8.49 PROV               4   
  6 May, Maggie         SR UW - La Crosse          8.59       8.59                    3   
  7 Amici, Liz          SR UW - Eau Claire         8.74       8.68                    2   
  8 Nowicki, Leeanne    SR UW - La Crosse          8.80       8.86                    1   
 
Women 4x200 Meter Relay
===================================================================================
  Conference: C 1:41.73  2000        La Crosse, La Crosse                      
                         Weise, Lindblad, Loe, Mickelson                   
  Fieldhouse: F 1:44.60  3/2009      Eau Claire, Eau Claire                    
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 UW - Eau Claire  'A'                              1:45.36    1:45.70   2  10   
     1) Wesely, Kat FR                  2) Emberts, Talisa JR             
     3) Miresse, Kim JR                 4) Saager, Corinna SR             
  2 UW - Platteville  'A'                             1:54.71    1:48.07   1   8   
     1) Smithson, Brena FR              2) Bierman, Shea SR               
     3) Wyss, Stephanie FR              4) Dillman, Deidre SO             
  3 UW - La Crosse  'A'                               1:44.84    1:48.26   2   6   
     1) Charlton, Kailey SR             2) Seidl, Lauren SR               
     3) Halvorson, Jenna FR             4) Beck, Laurel JR                
  4 UW - River Falls  'A'                             1:45.30    1:48.58   2   5   
     1) Potting, Alicia FR              2) Lasko, Sophie SO               
     3) Marske, Amanda JR               4) Riches, Brooke FR              
  5 UW - Stevens Point  'A'                           1:49.38    1:50.01   2   4   
     1) Weyers, Brianna SO              2) Czarnecki, Chelsea SO          
     3) Schneider, Kim FR               4) School, Hannah FR              
  6 UW - Whitewater  'A'                              1:48.65    1:50.30   2   3   
     1) Heitsman, Kristen JR            2) Gasser, Amy JR                 
     3) Morehart, Megan SR              4) Jones, Kelsey SO               
  7 UW - Stout  'A'                                   1:53.00    1:51.72   1   2   
     1) Retallick, Tressa FR            2) Jahnke, Sam JR                 
     3) Stout, Tiffanni FR              4) Inczauskis, Heather SO         
  8 UW - Oshkosh  'A'                                            1:52.61   1   1   
     1) Niles, Cassie SO                2) Broeker, Michele SO            
     3) Sawall, Sadie JR                4) Carrigan, Danielle JR          
  9 UW - Superior  'A'                                1:59.58    1:52.71   1 
     1) Hoffmann, Cassey SR             2) Wise, Whitney JR               
     3) Anderson, Danielle FR           4) Breu, Alyssa SO                
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================================
  Conference: C 3:55.28  2007        Eau Claire, Eau Claire                    
                         Faller, Broner, Huth, Kooistra                    
  Fieldhouse: F 3:58.52  3/2009      Stevens Point, Stevents Point             
                3:54.00  AUTO
                3:59.50  PROV
    School                                         Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 UW - Oshkosh  'A'                           3:57.00    3:58.34FPROV              2  10   
     1) Davis, Camille SR               2) Hanson, Lisha JR               
     3) Haas, Brittany SR               4) Cazzola, Christy FR            
  2 UW - Platteville  'A'                       3:55.91    3:58.92 PROV              2   8   
     1) Wyss, Stephanie FR              2) Bierman, Shea SR               
     3) Dillman, Deidre SO              4) Tank, Ann JR                   
  3 UW - La Crosse  'A'                         3:56.00    3:59.00 PROV              2   6   
     1) Scheuermann, Rebecca SO         2) Halvorson, Jenna FR            
     3) Wipperman, Caitlin JR           4) Beck, Laurel JR                
  4 UW - River Falls  'A'                       4:01.23    4:02.36                   2   5   
     1) Rasmussen, Alyssa SO            2) Belger, Megan JR               
     3) Syverson, Kayla FR              4) Lasko, Sophie SO               
  5 UW - Eau Claire  'A'                        3:58.99    4:05.79                   2   4   
     1) Saager, Corinna SR              2) Baranek, Michelle JR           
     3) Heil, Chelsea JR                4) Schoenfelder, Erin SO          
  6 UW - Stevens Point  'A'                     4:04.65    4:06.22                   1   3   
     1) Weyers, Brianna SO              2) Kline, Erin SO                 
     3) Czarnecki, Chelsea SO           4) Nowak, Tia FR                  
  7 UW - Stout  'A'                             4:14.03    4:09.40                   1   2   
     1) Guthrie, Anne SR                2) Jahnke, Sam JR                 
     3) Johnston, Allison FR            4) Stout, Tiffanni FR             
  8 UW - Whitewater  'A'                        4:14.65    4:13.28                   1   1   
     1) Noskowiak, Stephanie JR         2) Bell, Ryanne JR                
     3) Koenen, Simone SO               4) Jones, Kelsey SO               
  9 UW - Superior  'A'                          4:29.21    4:22.38                   1 
     1) Hoffmann, Cassey SR             2) Anderson, Danielle FR          
     3) Anderson, Samantha FR           4) Breu, Alyssa SO                
 
Women Distance Medley
================================================================================================
  Conference: C 11:51.50  2004        Oshkosh, Oshkosh                         
                          Munoz, Pieske, Steinhafel, Woodworth              
  Fieldhouse: F 11:51.50  3/2004      Oshkosh, Oshkosh                         
                11:50.00  AUTO
                12:12.00  PROV
    School                                         Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 UW - Eau Claire  'A'                                  12:32.04                   10   
     1) Peloquin, Maria SR              2) Ahler, Halley FR               
     3) McMillan, Taylor SO             4) Sybilrud, Alyssa JR            
  2 UW - Oshkosh  'A'                          11:56.65   12:41.33                    8   
     1) Gehl, Allison SR                2) Stockheimer, Kristin SO        
     3) Reigel, Lauren FR               4) Kelly, McKenzie SO             
  3 UW - Stout  'A'                                       12:43.90                    6   
     1) Bitzer, Alexa SO                2) Utzinger, Jill SR              
     3) Bitzer, Abby SO                 4) Hauck, Leah JR                 
  4 UW - La Crosse  'A'                        13:01.43   12:51.56                    5   
     1) Luker, Alyssa FR                2) Lillie, Kristin SO             
     3) Lewis, Kailey FR                4) Crawford, Emma FR              
  5 UW - Platteville  'A'                                 12:57.42                    4   
     1) Kunkel, Danielle FR             2) Axelson, Lynea FR              
     3) Jozik, Natalie SO               4) Smith, Gina SR                 
  6 UW - Whitewater  'A'                       13:13.21   12:58.63                    3   
     1) Egnarski, Kristi JR             2) Strandell, Megan SO            
     3) D' Alessio, Lisa JR             4) Wise, Janna SO                 
  7 UW - River Falls  'A'                                 13:01.67                    2   
     1) Krause, Kathryn SR              2) Riches, Brooke FR              
     3) Bunting, Carlin SO              4) Knoebel, Lindsay SO            
  8 UW - Stevens Point  'A'                    11:53.88   13:31.69                    1   
     1) Nelson, Lizzy FR                2) Schneider, Kim FR              
     3) Cobb, Molly FR                  4) Kuber, Michelle SO             
  9 UW - Superior  'A'                         14:56.57   14:36.14                  
     1) Hinzmann, Natasha SR            2) Rossiter, Rachel FR            
     3) Wise, Whitney JR                4) Micheletti, Christina FR       
 
Women High Jump
================================================================================================
  Conference: C 1.75m  1983        Michelle Riedi, Stevens Point               
  Fieldhouse: F 1.70m  3/1994      Mel Mueller, Oshkosh                        
                1.71m  AUTO
                1.66m  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Demos, Shelby       SO UW - Whitewater        1.71m      1.68m PROV     5-06.00  10   
  2 Owen, JoLyn         SO UW - Whitewater        1.67m      1.63m          5-04.25   8   
  3 Strohmaier, Lauren  SO UW - Whitewater        1.58m      1.58m          5-02.25   6   
  4 Thomas, Meghan      FR UW - La Crosse         1.61m     J1.58m          5-02.25   4.50
  4 Garinger, Amy Jo    JR UW - La Crosse         1.63m     J1.58m          5-02.25   4.50
  6 Ashland, Kayla      FR UW - La Crosse         1.66m     J1.58m          5-02.25   3   
  7 Baranek, Julia      JR UW - Eau Claire        1.67m      1.53m          5-00.25   1.50
  7 Marfilius, Megan    SO UW - La Crosse         1.64m      1.53m          5-00.25   1.50
  9 Bruckschen, Megan   JR UW - Platteville       1.57m     J1.53m          5-00.25 
 10 Nowicki, Leeanne    SR UW - La Crosse         1.58m     J1.53m          5-00.25 
 11 Rammer, Elizabeth   FR UW - Stout             1.51m     J1.53m          5-00.25 
 12 Guthrie, Anne       SR UW - Stout             1.62m     J1.53m          5-00.25 
 13 Ogg, Laura          FR UW - Stevens Poi       1.52m      1.48m          4-10.25 
 13 Tenpas, Hayley      JR UW - Whitewater        1.52m      1.48m          4-10.25 
 13 Simon, Kayla        SO UW - Eau Claire        1.57m      1.48m          4-10.25 
 16 Sawall, Sadie       JR UW - Oshkosh           1.57m     J1.48m          4-10.25 
 17 Haas, Samantha      FR UW - Stevens Poi       1.47m     J1.48m          4-10.25 
 -- Meyer, Katie        JR UW - Stevens Poi       1.47m         NH                  
 -- Sawyer, Jenna       SO UW - Eau Claire        1.52m         NH                  
 -- Kloepfer, Nicole    FR UW - Platteville       1.47m         NH                  
 -- Morin, Amanda       FR UW - Oshkosh           1.47m         NH                  
 -- Christiansen, Rach  FR UW - Oshkosh           1.52m         NH                  
 -- Witthuhn, Amber     JR UW - Platteville       1.52m         NH                  
 
Women Pole Vault
================================================================================================
  Conference: C 3.86m  2006        Stephanie Barnes, Eau Claire                
  Fieldhouse: F 4.00m  1/2008      Amanda Smith, Minnesota                     
                3.90m  AUTO
                3.55m  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Carrigan, Danielle  JR UW - Oshkosh           3.81m      3.90mCAUTO    12-09.50  10   
  2 Hanson, Lisha       JR UW - Oshkosh           3.70m      3.56m PROV    11-08.00   7   
  2 Genthe, Kaitlin     SR UW - La Crosse         3.40m      3.56m PROV    11-08.00   7   
  4 Scoville, Sabrina   SO UW - Stout             3.26m      3.41m         11-02.25   5   
  5 Hillman, Kayla      JR UW - River Falls       3.30m     J3.41m         11-02.25   4   
  6 Pilon, Melanie      FR UW - Whitewater        3.40m      3.26m         10-08.25   3   
  7 Krueger, Andrea     FR UW - Stout             3.30m     J3.26m         10-08.25   2   
  8 Moses, Christy      JR UW - La Crosse         3.25m     J3.26m         10-08.25   1   
  9 Weber, Stefanie     FR UW - Oshkosh           3.35m      3.11m         10-02.50 
  9 Koller, Caitlin     SO UW - Whitewater        3.15m      3.11m         10-02.50 
  9 Peters, Stephanie   SO UW - La Crosse         3.25m      3.11m         10-02.50 
  9 Witthuhn, Amber     JR UW - Platteville       3.25m      3.11m         10-02.50 
 13 Clarkson, Jamie     JR UW - Stevens Poi       2.96m      2.96m          9-08.50 
 13 Bell, Ryanne        JR UW - Whitewater        2.81m      2.96m          9-08.50 
 13 Norlin, Maddison    SO UW - La Crosse         2.95m      2.96m          9-08.50 
 -- Tollefson, Ashley   SO UW - La Crosse         2.90m         NH                  
 -- Larson, Jodi        JR UW - Stout             3.30m         NH                  
 -- Haas, Samantha      FR UW - Stevens Poi       2.81m         NH                  
 -- Nelson, Mackenzie   FR UW - Eau Claire        2.80m         NH                  
 -- Fresen, Andrea      SO UW - La Crosse         2.95m         NH                  
 -- Rinke, Megan        JR UW - River Falls                     NH                  
 -- Bauer, Kaliann      FR UW - Platteville       2.95m         NH                  
 -- Kressin, Loryn      SO UW - Whitewater        2.85m         NH                  
 -- Schoessow, Kallie   SO UW - Platteville       2.80m         NH                  
 -- Legate, Kassie      FR UW - Platteville       2.80m         NH                  
 
Women Long Jump
=========================================================================================
Top 9 Advance by Time
  Conference: C 5.82m  1983        Margie Tremeear, Milwaukee                  
  Fieldhouse: F 5.93m  3/2009      Caitlins Schetter, La Crosse                
                5.72m  AUTO
                5.46m  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                 
=========================================================================================
Preliminaries
  1 Norwick, Hannah           FR UW - Eau Claire        5.21m      5.15mq        16-10.75 
  2 Hilgers, Heidi            FR UW - River Falls       5.26m      5.14mq        16-10.50 
  3 Cowling, Stephanie        FR UW - Whitewater        5.33m      5.09mq        16-08.50 
  4 Potting, Alicia           FR UW - River Falls       5.30m      5.05mq        16-07.00 
  4 Poppe, Sara               SR UW - Whitewater        5.49m      5.05mq        16-07.00 
  6 Smith, Jessika            SO UW - Stout                        5.03mq        16-06.00 
  7 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater        5.17m      5.01mq        16-05.25 
  8 Guthrie, Anne             SR UW - Stout             5.30m      5.00mq        16-05.00 
  9 Simon, Kayla              SO UW - Eau Claire        5.13m      4.95mq        16-03.00 
 10 Charlton, Kailey          SR UW - La Crosse         5.57m      4.93m         16-02.25 
 11 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse                    4.90m         16-01.00 
 12 Baranek, Julia            JR UW - Eau Claire        5.03m      4.89m         16-00.50 
 12 Schulz, Abby              JR UW - La Crosse         4.97m      4.89m         16-00.50 
 14 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire        5.22m      4.88m         16-00.25 
 15 Rice, Jenna               SO UW - River Falls       4.91m      4.87m         15-11.75 
 16 Litsheim, Jessica         FR UW - Stevens Poi       5.10m      4.85m         15-11.00 
 16 Garinger, Amy Jo          JR UW - La Crosse         4.94m      4.85m         15-11.00 
 18 Schneider, Cassie         SR UW - Platteville       5.12m      4.83m         15-10.25 
 19 LaFontsee, Brittni        JR UW - River Falls       4.93m      4.80m         15-09.00 
 20 Hoover, Morgan            SO UW - Platteville       4.89m      4.77m         15-07.75 
 21 Heil, Chelsea             JR UW - Eau Claire        4.91m      4.76m         15-07.50 
 22 Broeker, Michele          SO UW - Oshkosh           5.16m      4.73m         15-06.25 
 23 Saager, Corinna           SR UW - Eau Claire        4.92m      4.71m         15-05.50 
 24 Schaser, Lydia            FR UW - Whitewater        5.01m      4.64m         15-02.75 
 
Women Long Jump
================================================================================================
  Conference: C 5.82m  1983        Margie Tremeear, Milwaukee                  
  Fieldhouse: F 5.93m  3/2009      Caitlins Schetter, La Crosse                
                5.72m  AUTO
                5.46m  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Poppe, Sara         SR UW - Whitewater        5.05m      5.26m         17-03.25  10   
  2 Potting, Alicia     FR UW - River Falls       5.05m      5.24m         17-02.25   8   
  3 Norwick, Hannah     FR UW - Eau Claire        5.15m      5.15m         16-10.75   6   
  4 Hilgers, Heidi      FR UW - River Falls       5.14m      5.14m         16-10.50   5   
  5 Cowling, Stephanie  FR UW - Whitewater        5.09m      5.09m         16-08.50   4   
  6 Smith, Jessika      SO UW - Stout             5.03m      5.03m         16-06.00   3   
  7 Owen, JoLyn         SO UW - Whitewater        5.01m      5.01m         16-05.25   2   
  8 Guthrie, Anne       SR UW - Stout             5.00m      5.00m         16-05.00   1   
  9 Simon, Kayla        SO UW - Eau Claire        4.95m      4.95m         16-03.00 
 
Women Triple Jump
=========================================================================================
Top 9 Advance by Time
  Conference: C 12.29m  2003        Laura Verdegan, Stout                      
  Fieldhouse: F 11.96m  3/2004      Laura Verdergan, Stout                     
                11.82m  AUTO
                11.25m  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                 
=========================================================================================
Preliminaries
  1 May, Maggie               SR UW - La Crosse        11.03m     11.20mq        36-09.00 
  2 Baranek, Julia            JR UW - Eau Claire       10.86m     11.08mq        36-04.25 
  3 Poppe, Sara               SR UW - Whitewater       11.34m     10.81mq        35-05.75 
  4 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire       10.81m     10.69mq        35-01.00 
  5 Potting, Alicia           FR UW - River Falls      11.11m     10.65mq        34-11.25 
  6 Mueller, Hannah           FR UW - La Crosse        10.82m     10.55mq        34-07.50 
  7 Newhauser, Lindsey        FR UW - Oshkosh          10.71m     10.49mq        34-05.00 
  8 Pohlman, Claire           FR UW - Oshkosh          10.70m     10.42mq        34-02.25 
  8 Wiley, Kristin            SO UW - Platteville      10.39m     10.42mq        34-02.25 
 10 Hilgers, Heidi            FR UW - River Falls      10.30m     10.39m         34-01.25 
 11 Schulz, Abby              JR UW - La Crosse        10.29m     10.34m         33-11.25 
 12 Cowling, Stephanie        FR UW - Whitewater       10.61m     10.23m         33-06.75 
 13 Christensen, Molly        FR UW - La Crosse        10.27m     10.22m         33-06.50 
 14 Jessie, Fawn              FR UW - Stout            10.03m     10.19m         33-05.25 
 15 Lueck, Kimberly           FR UW - River Falls      10.31m     10.07m         33-00.50 
 16 Ogg, Laura                FR UW - Stevens Poi      10.05m     10.06m         33-00.25 
 17 Simon, Kayla              SO UW - Eau Claire        9.94m      9.86m         32-04.25 
 18 Mueller, Kailyn           FR UW - Stevens Poi      10.03m      9.85m         32-03.75 
 19 Miller, Bethany           FR UW - La Crosse        10.00m      9.84m         32-03.50 
 20 Anderson, Heidi           SO UW - Eau Claire       10.36m      9.82m         32-02.75 
 21 Hernke, Jill              SO UW - Whitewater        9.78m      9.48m         31-01.25 
 -- Wise, Whitney             JR UW - Superior         10.12m         ND                  
 
Women Triple Jump
================================================================================================
  Conference: C 12.29m  2003        Laura Verdegan, Stout                      
  Fieldhouse: F 11.96m  3/2004      Laura Verdergan, Stout                     
                11.82m  AUTO
                11.25m  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 May, Maggie         SR UW - La Crosse        11.20m     11.20m         36-09.00  10   
  2 Poppe, Sara         SR UW - Whitewater       10.81m     11.18m         36-08.25   8   
  3 Potting, Alicia     FR UW - River Falls      10.65m    J11.18m         36-08.25   6   
  4 Baranek, Julia      JR UW - Eau Claire       11.08m     11.08m         36-04.25   5   
  5 Amici, Liz          SR UW - Eau Claire       10.69m     10.79m         35-05.00   4   
  6 Mueller, Hannah     FR UW - La Crosse        10.55m     10.56m         34-07.75   3   
  7 Pohlman, Claire     FR UW - Oshkosh          10.42m     10.51m         34-05.75   2   
  8 Newhauser, Lindsey  FR UW - Oshkosh          10.49m     10.49m         34-05.00   1   
  9 Wiley, Kristin      SO UW - Platteville      10.42m     10.42m         34-02.25 
 
Women Shot Put
=========================================================================================
Top 9 Advance by Time
  Conference: C 15.59m  2006        Robyn Jarocki, Oshkosh                     
  Fieldhouse: F 14.24m  3/2009      Christy Bohl, La Crosse                    
                14.00m  AUTO
                12.75m  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                 
=========================================================================================
Preliminaries
  1 Ozanich, Holly            SR UW - Oshkosh          14.77m     14.22mqAUTO    46-08.00 
  2 Gerner, Jecel             SO UW - Oshkosh          15.82m     14.09mqAUTO    46-02.75 
  3 Frederick, Brittany       JR UW - Eau Claire       12.77m     13.11mqPROV    43-00.25 
  4 Child, Alexia             JR UW - Oshkosh          12.16m     12.42mq        40-09.00 
  5 Haller, Lindsey           JR UW - Eau Claire       12.61m     12.41mq        40-08.75 
  5 Martin, Abby              FR UW - Oshkosh          12.78m     12.41mq        40-08.75 
  5 Flackey, Nicole           SO UW - La Crosse        14.03m     12.41mq        40-08.75 
  8 Gillund, Tracie           FR UW - River Falls      11.98m     12.28mq        40-03.50 
  9 Strupp, Breanna           SO UW - Oshkosh          13.85m     12.08mq        39-07.75 
 10 Ponick, Becky             JR UW - River Falls      11.87m     11.96m         39-03.00 
 11 Luebke, Jessa             SR UW - Whitewater       13.06m     11.81m         38-09.00 
 12 Kopel, Colleen            SR UW - River Falls      12.16m     11.60m         38-00.75 
 13 Theisen, Michelle         FR UW - Stout            11.98m     11.59m         38-00.25 
 14 Oberstadt, Kayla          JR UW - Oshkosh          12.10m     11.58m         38-00.00 
 15 Capriglione, Katie        SO UW - Superior         11.88m     11.52m         37-09.50 
 16 Langfeldt, Mallory        JR UW - Stout            11.69m     11.47m         37-07.75 
 17 Blake, Megan              SR UW - Whitewater       12.14m     11.46m         37-07.25 
 18 Springstroh, Mackenzie    FR UW - River Falls      12.20m     11.43m         37-06.00 
 19 Ramel, Jessica            JR UW - La Crosse        11.81m     11.22m         36-09.75 
 20 Cook, Kira                FR UW - Stevens Poi      11.56m     11.09m         36-04.75 
 21 Wilz, Jackie              JR UW - Stout                       11.01m         36-01.50 
 22 Pilon, Melanie            FR UW - Whitewater       10.92m     10.95m         35-11.25 
 23 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire       10.91m     10.45m         34-03.50 
 24 Krzykowski, Amy           JR UW - Stevens Poi                 10.28m         33-08.75 
 25 Conner, Kelly             FR UW - La Crosse        11.69m     10.23m         33-06.75 
 26 Van Beusekom, Reba        FR UW - Eau Claire       10.99m      9.92m         32-06.50 
 
Women Shot Put
================================================================================================
  Conference: C 15.59m  2006        Robyn Jarocki, Oshkosh                     
  Fieldhouse: F 14.24m  3/2009      Christy Bohl, La Crosse                    
                14.00m  AUTO
                12.75m  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Ozanich, Holly      SR UW - Oshkosh          14.22m     14.56mFAUTO    47-09.25  10   
  2 Gerner, Jecel       SO UW - Oshkosh          14.09m     14.30mFAUTO    46-11.00   8   
  3 Frederick, Brittan  JR UW - Eau Claire       13.11m     13.24m PROV    43-05.25   6   
  4 Martin, Abby        FR UW - Oshkosh          12.41m     12.79m PROV    41-11.50   5   
  5 Haller, Lindsey     JR UW - Eau Claire       12.41m     12.63m         41-05.25   4   
  6 Child, Alexia       JR UW - Oshkosh          12.42m     12.62m         41-05.00   3   
  7 Flackey, Nicole     SO UW - La Crosse        12.41m     12.41m         40-08.75   2   
  8 Gillund, Tracie     FR UW - River Falls      12.28m     12.40m         40-08.25   1   
  9 Strupp, Breanna     SO UW - Oshkosh          12.08m     12.08m         39-07.75 
 
Women Weight Throw
=========================================================================================
Top 9 Advance by Time
  Conference: C 20.52m  2006        Robyn Jarocki, Oshkosh                     
  Fieldhouse: F 19.09m  2/2007      April Phillips, Unattached                 
                18.00m  AUTO
                15.75m  PROV
    Name                    Year School                  Seed    Prelims                 
=========================================================================================
Preliminaries
  1 Ozanich, Holly            SR UW - Oshkosh          20.03m   F 19.63mqAUTO    64-05.00 
  2 Gerner, Jecel             SO UW - Oshkosh          17.35m     17.07mqPROV    56-00.00 
  3 Luebke, Jessa             SR UW - Whitewater       16.81m     16.47mqPROV    54-00.50 
  4 Capriglione, Katie        SO UW - Superior         16.02m     16.28mqPROV    53-05.00 
  5 Child, Alexia             JR UW - Oshkosh          16.59m     16.26mqPROV    53-04.25 
  6 Oberstadt, Kayla          JR UW - Oshkosh          16.05m     16.01mqPROV    52-06.50 
  7 Strupp, Breanna           SO UW - Oshkosh          16.29m     15.78mqPROV    51-09.25 
  8 Loew, Samantha            SO UW - Oshkosh          16.15m     15.48mq        50-09.50 
  9 Blake, Megan              SR UW - Whitewater       14.81m     15.43mq        50-07.50 
 10 Flackey, Nicole           SO UW - La Crosse        15.02m     15.12m         49-07.25 
 11 Haller, Lindsey           JR UW - Eau Claire       14.55m     14.56m         47-09.25 
 12 Ramel, Jessica            JR UW - La Crosse        14.94m     13.98m         45-10.50 
 13 Springstroh, Mackenzie    FR UW - River Falls      13.55m     13.83m         45-04.50 
 14 Hernke, Jill              SO UW - Whitewater       14.11m     13.29m         43-07.25 
 15 Mitchell, Beth            SR UW - Stout            12.73m     13.08m         42-11.00 
 16 Theisen, Michelle         FR UW - Stout            12.22m     13.07m         42-10.75 
 17 Jahner, Amy               SR UW - Whitewater       13.83m     12.96m         42-06.25 
 17 Sauerwein, Bailey         FR UW - La Crosse        12.55m     12.96m         42-06.25 
 19 Langfeldt, Mallory        JR UW - Stout            13.41m     12.89m         42-03.50 
 20 Krzykowski, Amy           JR UW - Stevens Poi      13.97m     12.74m         41-09.75 
 21 Johnson, Kortney          JR UW - Eau Claire       12.51m     12.64m         41-05.75 
 22 Phalen, Morgan            JR UW - La Crosse        12.63m     12.57m         41-03.00 
 23 Ponick, Becky             JR UW - River Falls      14.45m     12.36m         40-06.75 
 24 Turner, Cassandra         FR UW - River Falls                 11.85m         38-10.50 
 25 Martin, Maggie            FR UW - Stevens Poi                 11.38m         37-04.00 
 26 Albright, Hannah          FR UW - Platteville                 11.29m         37-00.50 
 27 Winkler, Jenny            FR UW - Whitewater                  10.73m         35-02.50 
 28 Melcher, Lyndsey          JR UW - Stout                       10.47m         34-04.25 
 29 Shonkwiler, Mariah        FR UW - Superior                    10.03m         32-11.00 
 
Women Weight Throw
================================================================================================
  Conference: C 20.52m  2006        Robyn Jarocki, Oshkosh                     
  Fieldhouse: F 19.09m  2/2007      April Phillips, Unattached                 
                18.00m  AUTO
                15.75m  PROV
    Name              Year School               Prelims     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Ozanich, Holly      SR UW - Oshkosh          19.63m     19.63mFAUTO    64-05.00  10   
  2 Gerner, Jecel       SO UW - Oshkosh          17.07m     17.07m PROV    56-00.00   8   
  3 Oberstadt, Kayla    JR UW - Oshkosh          16.01m     16.49m PROV    54-01.25   6   
  4 Luebke, Jessa       SR UW - Whitewater       16.47m     16.47m PROV    54-00.50   5   
  5 Capriglione, Katie  SO UW - Superior         16.28m     15.99m PROV    52-05.50   4   
  6 Child, Alexia       JR UW - Oshkosh          16.26m     15.88m PROV    52-01.25   3   
  7 Strupp, Breanna     SO UW - Oshkosh          15.78m     15.79m PROV    51-09.75   2   
  8 Blake, Megan        SR UW - Whitewater       15.43m     15.65m         51-04.25   1   
  9 Loew, Samantha      SO UW - Oshkosh          15.48m     15.60m         51-02.25 
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Guthrie, Anne             SR UW - Stout             2:31.31   2    677
  2 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire        2:33.21   2    653
  3 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater        2:37.06   2    607
  4 Vangen, Keturah           SO UW - Platteville       2:37.31   1    604
  5 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse         2:40.82   2    563
  6 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse         2:42.28   2    547
  7 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire        2:42.45   2    545
  8 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire        2:42.62   2    543
  9 Welch, Caitlyn            FR UW - Stevens Poi       2:42.73   1    542
 10 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh           2:44.45   2    523
 11 Novak, Sarah              JR UW - River Falls       2:45.45   1    512
 12 Gonzalez, Allison         SO UW - Whitewater        2:46.48   2    501
 13 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh           2:46.83   1    497
 14 Rinke, Megan              JR UW - River Falls       2:47.16   1    494
 15 Meyer, Katie              JR UW - Stevens Poi       2:48.15   1    483
 16 Rako, Joy                 JR UW - Eau Claire        2:52.19   1    441
 17 Inczauskis, Heather       SO UW - Stout             2:55.57   1    407
 18 Gordon, Cally             FR UW - Stevens Poi       3:10.07   1    277
 -- Weigel, Jena              SO UW - La Crosse             DNF   2 
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 55 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire           8.66   2    846
  2 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater           8.69   3    838
  3 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse            8.74   3    828
  4 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh              8.97   2    779
  5 Guthrie, Anne             SR UW - Stout                9.12   5    748
  6 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse            9.30   4    712
  7 Vangen, Keturah           SO UW - Platteville          9.37   2    697
  8 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh              9.44   1    684
  9 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire           9.49   5    673
 10 Weigel, Jena              SO UW - La Crosse            9.63   3    646
 11 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire           9.73   5    627
 12 Rako, Joy                 JR UW - Eau Claire           9.80   1    614
 13 Inczauskis, Heather       SO UW - Stout                9.89   4    597
 14 Gonzalez, Allison         SO UW - Whitewater           9.93   4    590
 15 Welch, Caitlyn            FR UW - Stevens Poi         10.04   2    570
 16 Novak, Sarah              JR UW - River Falls         10.12   5    556
 17 Meyer, Katie              JR UW - Stevens Poi         10.13   1    553
 18 Rinke, Megan              JR UW - River Falls         10.47   4    495
 19 Gordon, Cally             FR UW - Stevens Poi         10.71   3    454
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater          1.62m    5-03.75    759
  2 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse           1.56m    5-01.25    689
  2 Guthrie, Anne             SR UW - Stout               1.56m    5-01.25    689
  2 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire          1.56m    5-01.25    689
  5 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse           1.50m    4-11.00    621
  5 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh             1.50m    4-11.00    621
  7 Vangen, Keturah           SO UW - Platteville         1.47m    4-09.75    588
  7 Meyer, Katie              JR UW - Stevens Poi         1.47m    4-09.75    588
  9 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire          1.44m    4-08.75    555
  9 Weigel, Jena              SO UW - La Crosse           1.44m    4-08.75    555
 11 Gonzalez, Allison         SO UW - Whitewater          1.41m    4-07.50    523
 11 Novak, Sarah              JR UW - River Falls         1.41m    4-07.50    523
 11 Rako, Joy                 JR UW - Eau Claire          1.41m    4-07.50    523
 14 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire          1.38m    4-06.25    491
 15 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh             1.32m    4-04.00    429
 16 Welch, Caitlyn            FR UW - Stevens Poi         1.29m    4-02.75    399
 17 Rinke, Megan              JR UW - River Falls         1.26m    4-01.50    369
 -- Gordon, Cally             FR UW - Stevens Poi            NH            
 -- Inczauskis, Heather       SO UW - Stout                  NH            
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse           5.18m   17-00.00    609
  2 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater          5.17m   16-11.50    606
  3 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire          5.07m   16-07.75    578
  4 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse           5.00m   16-05.00    559
  5 Guthrie, Anne             SR UW - Stout               4.97m   16-03.75    551
  6 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire          4.84m   15-10.50    516
  7 Weigel, Jena              SO UW - La Crosse           4.78m   15-08.25    500
  8 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire          4.68m   15-04.25    474
  9 Rako, Joy                 JR UW - Eau Claire          4.45m   14-07.25    416
 10 Novak, Sarah              JR UW - River Falls         4.44m   14-07.00    413
 11 Gonzalez, Allison         SO UW - Whitewater          4.34m   14-03.00    388
 12 Vangen, Keturah           SO UW - Platteville         4.28m   14-00.50    374
 13 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh             4.23m   13-10.50    362
 14 Meyer, Katie              JR UW - Stevens Poi         4.11m   13-06.00    333
 15 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh             4.07m   13-04.25    324
 16 Gordon, Cally             FR UW - Stevens Poi         3.99m   13-01.25    306
 17 Inczauskis, Heather       SO UW - Stout               3.97m   13-00.25    301
 18 Rinke, Megan              JR UW - River Falls         3.83m   12-06.75    270
 19 Welch, Caitlyn            FR UW - Stevens Poi         3.63m   11-11.00    227
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amici, Liz                SR UW - Eau Claire         10.56m   34-07.75    566
  2 Guthrie, Anne             SR UW - Stout              10.25m   33-07.50    546
  3 Owen, JoLyn               SO UW - Whitewater         10.20m   33-05.75    543
  4 Weigel, Kelsey            FR UW - Eau Claire         10.09m   33-01.25    535
  5 Gonzalez, Allison         SO UW - Whitewater          9.93m   32-07.00    525
  6 Weigel, Jena              SO UW - La Crosse           9.59m   31-05.75    503
  7 Novak, Sarah              JR UW - River Falls         9.57m   31-04.75    501
  8 Baranek, Michelle         JR UW - Eau Claire          9.48m   31-01.25    495
  9 Inczauskis, Heather       SO UW - Stout               9.39m   30-09.75    490
 10 Opelt, Sheila             FR UW - La Crosse           8.84m   29-00.00    454
 11 Rinke, Megan              JR UW - River Falls         8.78m   28-09.75    450
 12 Gordon, Cally             FR UW - Stevens Poi         8.63m   28-03.75    440
 13 Nowicki, Leeanne          SR UW - La Crosse           8.49m   27-10.25    431
 14 Sawall, Sadie             JR UW - Oshkosh             8.17m   26-09.75    410
 15 Niles, Cassie             SO UW - Oshkosh             8.04m   26-04.50    402
 16 Meyer, Katie              JR UW - Stevens Poi         7.68m   25-02.50    379
 17 Vangen, Keturah           SO UW - Platteville         7.14m   23-05.25    344
 18 Welch, Caitlyn            FR UW - Stevens Poi         6.78m   22-03.00    321
 19 Rako, Joy                 JR UW - Eau Claire          6.13m   20-01.50    280
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================================================
  Conference: C  3559  1981        Sherri Odlevak, Superior                    
  Fieldhouse: F  3280  3/1994      Shelly Roth, Eau Claire                     
                 3400  AUTO
                 3000  PROV
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Owen, JoLyn         SO UW - Whitewater         3003    3353.00FPROV              10   
  2 Amici, Liz          SR UW - Eau Claire         3113    3222.00 PROV               8   
  3 Guthrie, Anne       SR UW - Stout              3242    3211.00 PROV               6   
  4 Nowicki, Leeanne    SR UW - La Crosse          2985    3104.00 PROV               5   
  5 Opelt, Sheila       FR UW - La Crosse                  2909.00                    4   
  6 Baranek, Michelle   JR UW - Eau Claire         2744    2786.00                    3   
  7 Weigel, Kelsey      FR UW - Eau Claire         2647    2778.00                    2   
  8 Sawall, Sadie       JR UW - Oshkosh                    2695.00                    1   
  9 Vangen, Keturah     SO UW - Platteville        2605    2607.00                  
 10 Gonzalez, Allison   SO UW - Whitewater         2547    2527.00                  
 11 Novak, Sarah        JR UW - River Falls        2251    2505.00                  
 12 Niles, Cassie       SO UW - Oshkosh                    2336.00                  
 12 Meyer, Katie        JR UW - Stevens Poi        2319    2336.00                  
 14 Rako, Joy           JR UW - Eau Claire         2269    2274.00                  
 15 Weigel, Jena        SO UW - La Crosse          2568    2204.00                  
 16 Rinke, Megan        JR UW - River Falls        1914    2078.00                  
 17 Welch, Caitlyn      FR UW - Stevens Poi        1984    2059.00                  
 18 Inczauskis, Heathe  SO UW - Stout              2732    1795.00                  
 19 Gordon, Cally       FR UW - Stevens Poi        1670    1477.00                  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) UW - Oshkosh               160        2) UW - Eau Claire           130.50
    3) UW - La Crosse             108.50     4) UW - Whitewater            99   
    5) UW - River Falls            63        6) UW - Stevens Point         61   
    7) UW - Platteville            46        8) UW - Stout                 30   
    9) UW - Superior                4