Licensed to Univ. of Wisconsin-Whitewater       HY-TEK's Meet Manager 1/29/2011
                  UW-Whitewater vs UW- Eau Clair - 1/29/2011                   
                       Team Rankings - Through Event 26                        
 
                              Women - Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 UW Eau Claire                      UWEC-WI         135  
                2 Uw-Whitewater                      UW-W-WI         107  
 
                               Men - Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Uw-Whitewater                      UW-W-WI         135  
                2 UW Eau Claire                      UWEC-WI         104                                  
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 UW Eau Claire-WI  'A'                                  NT    1:53.16   11  
       29.17  1:01.11  1:28.13  1:53.16                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'A'                                  NT    1:54.07    4  
     1) Kraft, Megan FR                 2) Jahn, Kristen SR               
     3) Dlugopolski, Lisa SR            4) Kohnke, Nicole FR              
       29.32  1:01.01  1:29.33  1:54.07                                    
  3 UW Eau Claire-WI  'B'                                  NT    1:56.36    2  
       29.92  1:02.23  1:30.56  1:56.36                                    
  4 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    2:00.07  
     1) Thompson, Kendall FR            2) Karis, Becky SO                
     3) Thielke, Sierra JR              4) Oates, Hannah SO               
       29.93  1:04.29  1:33.90  2:00.07                                    
 -- UW Eau Claire-WI  'C'                                  NT   X2:00.15  
       30.68  1:05.92  1:34.41  2:00.15                                    
 -- Uw-Whitewater-WI  'C'                                  NT   X2:06.62  
       33.81  1:09.11  1:39.35  2:06.62                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 UW Eau Claire-WI  'A'                                  NT    1:39.04   11  
       26.42    53.83  1:17.63  1:39.04                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'A'                                  NT    1:39.93    4  
     1) Hanney, Andy SR                 2) Genrich, Marcus SO             
     3) Runion, Brogan JR               4) Joiner, Landon SO              
       26.30    54.28  1:18.46  1:39.93                                    
  3 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    1:41.80    2  
     1) Christensen, Jake JR            2) Thanholt, Bill JR              
     3) Glover, Nate SR                 4) Altenburg, Adam JR             
       27.19    55.10  1:19.12  1:41.80                                    
  4 UW Eau Claire-WI  'B'                                  NT    1:47.61  
       28.88    58.80  1:24.62  1:47.61                                    
 -- UW Eau Claire-WI  'C'                                  NT   X1:48.26  
       29.66  1:00.33  1:25.28  1:48.26                                    
 -- Uw-Whitewater-WI  'C'                                  NT   X1:50.54  
     1) Trusky, Alex FR                 2) Kagan, Tom JR                  
     3) Johnson, Andy FR                4) Kohlhapp, Mason SR             
       28.83  1:00.72  1:27.35  1:50.54                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanphere, Lauren          FR Whitewater-WI             NT   10:59.59    9  
       31.01  1:04.39  1:37.95  2:11.59  2:44.77  3:18.08  3:51.13  4:24.25
     4:57.62  5:30.51  6:03.43  6:36.72  7:09.96  7:43.02  8:15.98  8:48.78
     9:21.95  9:54.92 10:27.74 10:59.59                                    
  2 Lickel, Kirsten              UWEC-WI                   NT   11:08.47    4  
       30.39  1:02.96  1:35.67  2:08.85  2:42.28  3:15.70  3:49.14  4:22.59
     4:56.16  5:30.12  6:03.80  6:37.79  7:11.70  7:45.96  8:20.13  8:54.53
     9:28.71 10:02.69 10:36.19 11:08.47                                    
  3 Guns, Alaina                 UWEC-WI                   NT   11:15.23    3  
       30.76  1:04.31  1:38.54  2:12.65  2:47.02  3:21.24  3:55.62  4:29.77
     5:03.66  5:37.65  6:11.30  6:45.23  7:18.94  7:52.62  8:26.32  9:00.22
     9:34.03 10:08.01 10:42.22 11:15.23                                    
  4 Freeman, Nicole              UWEC-WI                   NT   11:16.40    2  
       30.14  1:03.28  1:37.14  2:11.57  2:45.58  3:19.86  3:54.18  4:28.35
     5:02.61  5:36.96  6:10.99  6:45.04  7:19.00  7:52.83  8:26.85  9:00.83
     9:35.06 10:09.18 10:43.18 11:16.40                                    
  5 Leupold, Anne             SO Whitewater-WI             NT   11:28.05    1  
       31.84  1:05.68  1:39.66  2:13.76  2:48.01  3:22.16  3:56.76  4:31.37
     5:06.09  5:40.64  6:15.25  6:50.16  7:25.09  7:59.87  8:34.70  9:09.79
     9:44.72 10:19.40 10:54.02 11:28.05                                    
  6 Roegner, Megan            JR Whitewater-WI             NT   11:45.07  
       32.31  1:06.32  1:41.11  2:16.72  2:51.38  3:26.47  4:01.63  4:36.65
     5:11.93  5:47.22  6:22.87  6:58.38  7:33.84  8:09.68  8:45.57  9:21.48
     9:57.77 10:34.21 11:10.01 11:45.07                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devroy, John              FR Whitewater-WI             NT   10:09.78    9  
       27.33    57.20  1:27.31  1:58.03  2:28.50  2:58.93  3:29.26  3:59.96
     4:30.78  5:02.02  5:33.04  6:04.09  6:35.29  7:06.47  7:37.79  8:08.70
     8:39.82  9:10.82  9:41.75 10:09.78                                    
  2 Gilmore, Colton           FR Whitewater-WI             NT   10:10.38    4  
       25.46    54.07  1:23.66  1:53.73  2:24.08  2:54.96  3:25.67  3:56.45
     4:27.55  4:58.85  5:30.35  6:01.91  6:33.23  7:04.55  7:35.93  8:07.17
     8:38.99  9:10.53  9:42.33 10:10.38                                    
  3 Epperly, Benjamin            UWEC-WI                   NT   10:14.50    3  
       26.58    56.42  1:26.96  1:57.96  2:28.83  2:59.55  3:30.06  4:01.03
     4:32.25  5:03.57  5:34.90  6:06.42  6:37.60  7:09.09  7:40.28  8:11.21
     8:42.42  9:13.89  9:44.58 10:14.50                                    
  4 Ringer, Paul              SO Whitewater-WI             NT   10:29.87    2  
       28.96    59.92  1:31.24  2:02.92  2:34.60  3:06.67  3:38.30  4:10.14
     4:41.62  5:13.28  5:44.83  6:16.60  6:48.48  7:20.57  7:52.51  8:24.30
     8:55.92  9:27.55  9:59.09 10:29.87                                    
  5 Paradeise, Christopher       UWEC-WI                   NT   10:32.75    1  
       28.46    59.52  1:31.52  2:02.74  2:34.56  3:06.56  3:38.86  4:11.05
     4:42.91  5:14.74  5:46.20  6:16.99  6:48.61  7:20.59  7:53.05  8:25.79
     8:58.40  9:29.62 10:02.27 10:32.75                                    
  6 Gramling, Jacob              UWEC-WI                   NT   10:45.06  
       28.64    58.85  1:30.42  2:02.53  2:35.12  3:08.16  3:40.60  4:13.67
     4:46.27  5:18.66  5:51.63  6:24.48  6:57.24  7:29.88  8:02.47  8:35.31
     9:07.86  9:40.11 10:12.43 10:45.06                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorvinen, Nicole             UWEC-WI                   NT    1:59.39    9  
       28.09    58.46  1:29.21  1:59.39                                    
  2 Howley, Kaylyn            SR Whitewater-WI             NT    2:00.34    4  
       28.18    58.30  1:29.08  2:00.34                                    
  3 Kohnke, Megan             JR Whitewater-WI             NT    2:00.45    3  
       28.27    59.34  1:30.47  2:00.45                                    
  4 Thompson, Kendall         FR Whitewater-WI             NT    2:01.19    2  
       28.21    59.09  1:30.59  2:01.19                                    
  5 Peters, Kristin              UWEC-WI                   NT    2:01.65    1  
       28.29    59.06  1:30.39  2:01.65                                    
  6 Fair, Grace                  UWEC-WI                   NT    2:05.01  
       28.20    59.16  1:31.84  2:05.01                                    
 -- Oates, Hannah             SO Whitewater-WI             NT   X2:03.86  
       28.67    59.85  1:32.33  2:03.86                                    
 -- Bakula, Angela               UWEC-WI                   NT   X2:06.24  
       29.52  1:01.25  1:33.61  2:06.24                                    
 -- Ring, Mariah                 UWEC-WI                   NT   X2:07.27  
       29.04  1:01.18  1:34.43  2:07.27                                    
 -- Boosalis, Karen              UWEC-WI                   NT   X2:07.73  
       28.81  1:01.00  1:34.33  2:07.73                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stenavich, Bill           JR Whitewater-WI             NT    1:49.51    9  
       24.65    51.95  1:20.38  1:49.51                                    
  2 Card, Alex                   UWEC-WI                   NT    1:49.75    4  
       25.48    54.22  1:22.60  1:49.75                                    
  3 Uselman, Derek            FR Whitewater-WI             NT    1:50.34    3  
       25.70    54.05  1:22.92  1:50.34                                    
  4 Mehring, Nicholas            UWEC-WI                   NT    1:50.60    2  
       25.94    54.24  1:23.22  1:50.60                                    
  5 Plaetzer, Alexander          UWEC-WI                   NT    1:52.25    1  
       25.42    53.69  1:22.94  1:52.25                                    
  6 Hansher, Dan              SR Whitewater-WI             NT    2:02.99  
       27.78    58.60  1:30.65  2:02.99                                    
 -- Hegg, Miles                  UWEC-WI                   NT   X1:53.52  
       26.08    54.33  1:24.03  1:53.52                                    
 -- Mehring, Luke                UWEC-WI                   NT   X1:58.84  
       27.41    57.59  1:28.44  1:58.84                                    
 -- Kagan, Tom                JR Whitewater-WI             NT   X1:59.58  
       27.29    57.28  1:28.23  1:59.58                                    
 -- Greene, Daniel               UWEC-WI                   NT   X2:25.99  
       31.78  1:08.11  1:46.15  2:25.99                                    
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Julia                 UWEC-WI                   NT      24.90    9  
  2 Lindner, Megan               UWEC-WI                   NT      25.46    4  
  3 Finley, Megan                UWEC-WI                   NT      25.60    3  
  4 Kohnke, Nicole            FR Whitewater-WI             NT      25.74    2  
  5 Edwards, Tierney          FR Whitewater-WI             NT      27.26    1  
  6 Kilmer, Hannah            SO Whitewater-WI             NT      29.91  
 -- Meyer, Abby                  UWEC-WI                   NT     X26.78  
 -- Hinz, Abby                   UWEC-WI                   NT     X26.94  
 -- Whitney, Erika            FR Whitewater-WI             NT     X27.81  
 -- Smith, Madalynn              UWEC-WI                   NT     X27.92  
 -- Potterton, Ashlyn         SO Whitewater-WI             NT     X28.33  
 -- Thielke, Sierra           JR Whitewater-WI             NT     X29.95  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joiner, Landon            SO Whitewater-WI             NT      22.21    9  
  2 Dahl, Thomas                 UWEC-WI                   NT      22.77    4  
  3 Glover, Nate              SR Whitewater-WI             NT      22.81    3  
  4 Lickel, Aaron                UWEC-WI                   NT      22.96    2  
  5 Altenburg, Adam           JR Whitewater-WI             NT      23.22    1  
  6 Schmidt, Jesse               UWEC-WI                   NT      23.42  
 -- Birkeli, Justin              UWEC-WI                   NT     X24.88  
 -- Johnson, Andy             FR Whitewater-WI             NT     X24.89  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraft, Megan              FR Whitewater-WI             NT    2:14.88    9  
       29.29  1:02.97  1:42.60  2:14.88                                    
  2 Preissel, Casey              UWEC-WI                   NT    2:18.89    4  
       31.13  1:06.39  1:47.90  2:18.89                                    
  3 Jenkins, Courtney         SR Whitewater-WI             NT    2:20.22    3  
       30.09  1:06.84  1:48.02  2:20.22                                    
  4 Reilly, Maggie               UWEC-WI                   NT    2:21.84    2  
       29.92  1:07.21  1:47.74  2:21.84                                    
  5 Kraft, Kia                   UWEC-WI                   NT    2:22.10    1  
       30.84  1:07.27  1:49.12  2:22.10                                    
  6 Epping, Mallory           SO Whitewater-WI             NT    2:25.47  
       32.50  1:08.26  1:53.53  2:25.47                                    
 -- Schenck, Siera               UWEC-WI                   NT   X2:21.36  
       30.54  1:06.72  1:47.72  2:21.36                                    
 -- Klein, Heidi                 UWEC-WI                   NT   X2:21.85  
       30.85  1:08.01  1:49.46  2:21.85                                    
 -- Behrens, Emily               UWEC-WI                   NT   X2:24.44  
       30.57  1:08.01  1:50.36  2:24.44                                    
 -- Devine, Dana              FR Whitewater-WI             NT   X2:32.35  
       32.73  1:09.75  1:56.73  2:32.35                                    
 -- Karis, Becky              SO Whitewater-WI             NT   X2:34.22  
       33.43  1:13.68  1:56.82  2:34.22                                    
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poppele, Jonathon            UWEC-WI                   NT    2:01.50    9  
       26.54    57.77  1:32.01  2:01.50                                    
  2 Hanney, Andy              SR Whitewater-WI             NT    2:03.33    4  
       27.02    57.70  1:34.65  2:03.33                                    
  3 Genrich, Marcus           SO Whitewater-WI             NT    2:03.71    3  
       27.45  1:01.38  1:35.76  2:03.71                                    
  4 Groshens, Corey              UWEC-WI                   NT    2:04.62    2  
       27.46  1:00.07  1:34.75  2:04.62                                    
  5 Mikolajewski, Alex        SO Whitewater-WI             NT    2:08.84    1  
       28.05  1:00.60  1:37.77  2:08.84                                    
  6 Gramling, Jacob              UWEC-WI                   NT    2:14.09  
       28.62  1:04.02  1:42.61  2:14.09                                    
 -- Polgar, Ray               FR Whitewater-WI             NT   X2:08.96  
       26.35    59.88  1:39.16  2:08.96                                    
 -- Thanholt, Bill            JR Whitewater-WI             NT   X2:12.41  
       27.68  1:02.93  1:41.06  2:12.41                                    
 -- Madrinich, Nicholas          UWEC-WI                   NT   X2:15.66  
       28.25  1:04.15  1:44.08  2:15.66                                    
 -- Trusky, Alex              FR Whitewater-WI             NT   X2:15.96  
       29.71  1:04.73  1:45.89  2:15.96                                    
 -- Mcgahey, Matthew             UWEC-WI                   NT   X2:16.87  
       29.41  1:05.59  1:44.32  2:16.87                                    
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElligott, Molly         FR Whitewater-WI             NT     191.95    9  
  2 Hausmann, Katie           FR Whitewater-WI             NT     163.90    4  
  3 Bensen, Keeley               UWEC-WI                   NT     159.55    3  
  4 Staskewich, Christina     JR Whitewater-WI             NT     145.55    2  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badilla, Nick                UWEC-WI                   NT     241.65    9  
  2 Kehoe, Nick               FR Whitewater-WI             NT     165.65    4  
  3 Kohlhapp, Mason           SR Whitewater-WI             NT     127.50    3  
  4 Syens, John                  UWEC-WI                   NT     119.40    2  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorvinen, Nicole             UWEC-WI                   NT      59.42    9  
       28.37    59.42                                                      
  2 Olson, Julia                 UWEC-WI                   NT    1:02.10    4  
       28.48  1:02.10                                                      
  3 Reilly, Maggie               UWEC-WI                   NT    1:03.41    3  
       29.66  1:03.41                                                      
  4 Leupold, Anne             SO Whitewater-WI             NT    1:04.17    2  
       30.28  1:04.17                                                      
  5 Dlugopolski, Lisa         SR Whitewater-WI             NT    1:05.63    1  
       30.18  1:05.63                                                      
  6 Osgood, Randi             SR Whitewater-WI             NT    1:05.95  
       29.92  1:05.95                                                      
 -- Smith, Madalynn              UWEC-WI                   NT   X1:03.78  
       29.51  1:03.78                                                      
 -- Schenck, Siera               UWEC-WI                   NT   X1:05.67  
       31.40  1:05.67                                                      
 -- Thielke, Sierra           JR Whitewater-WI             NT   X1:06.80  
       31.21  1:06.80                                                      
 -- Winberg, Erika               UWEC-WI                   NT   X1:08.26  
       31.70  1:08.26                                                      
 -- Jenkins, Courtney         SR Whitewater-WI             NT   X1:08.71  
       32.93  1:08.71                                                      
 -- Yerk, Jenna               FR Whitewater-WI             NT   X1:09.12  
       31.37  1:09.12                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Runion, Brogan            JR Whitewater-WI             NT      54.40    9  
       25.45    54.40                                                      
  2 Plaetzer, Alexander          UWEC-WI                   NT      54.84    4  
       25.83    54.84                                                      
  3 Devroy, John              FR Whitewater-WI             NT      55.91    3  
       26.61    55.91                                                      
  4 Glover, Nate              SR Whitewater-WI             NT      56.37    2  
       26.14    56.37                                                      
  5 Rose, Adam                   UWEC-WI                   NT      58.18    1  
       27.45    58.18                                                      
  6 Cairo, Ryan                  UWEC-WI                   NT      58.41  
       26.42    58.41                                                      
 -- Kaletka, Jeff             FR Whitewater-WI             NT     X59.76  
       26.86    59.76                                                      
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Preissel, Casey              UWEC-WI                   NT      55.66    9  
       27.26    55.66                                                      
  2 Kohnke, Megan             JR Whitewater-WI             NT      56.19    4  
       27.04    56.19                                                      
  3 Howley, Kaylyn            SR Whitewater-WI             NT      56.46    3  
       27.16    56.46                                                      
  4 Fair, Grace                  UWEC-WI                   NT      56.63    2  
       27.51    56.63                                                      
  5 Peters, Kristin              UWEC-WI                   NT      56.88    1  
       27.72    56.88                                                      
  6 Oates, Hannah             SO Whitewater-WI             NT      58.45  
       28.07    58.45                                                      
 -- Lindner, Megan               UWEC-WI                   NT     X55.83  
       27.08    55.83                                                      
 -- Meyer, Abby                  UWEC-WI                   NT     X57.43  
       27.43    57.43                                                      
 -- Ring, Mariah                 UWEC-WI                   NT     X58.95  
       28.74    58.95                                                      
 -- Whitney, Erika            FR Whitewater-WI             NT   X1:00.88  
       28.74  1:00.88                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stenavich, Bill           JR Whitewater-WI             NT      48.95    9  
       23.91    48.95                                                      
  2 Joiner, Landon            SO Whitewater-WI             NT      49.59    4  
       23.70    49.59                                                      
  3 Dahl, Thomas                 UWEC-WI                   NT      50.06    3  
       24.52    50.06                                                      
  4 Mehring, Nicholas            UWEC-WI                   NT      50.89    2  
       24.48    50.89                                                      
  5 Lickel, Aaron                UWEC-WI                   NT      51.03    1  
       24.58    51.03                                                      
  6 Polgar, Ray               FR Whitewater-WI             NT      51.43  
       24.75    51.43                                                      
 -- Greene, Daniel               UWEC-WI                   NT     X51.09  
       24.36    51.09                                                      
 -- Hansher, Dan              SR Whitewater-WI             NT     X55.79  
       26.10    55.79                                                      
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finley, Megan                UWEC-WI                   NT    1:01.35    9  
       30.28  1:01.35                                                      
  2 Kraft, Megan              FR Whitewater-WI             NT    1:01.84    4  
       30.04  1:01.84                                                      
  3 Thompson, Kendall         FR Whitewater-WI             NT    1:03.50    3  
       31.36  1:03.50                                                      
  4 Hinz, Abby                   UWEC-WI                   NT    1:04.12    2  
       31.03  1:04.12                                                      
  5 Trainor, Alyssa              UWEC-WI                   NT    1:04.99    1  
       31.82  1:04.99                                                      
  6 Epping, Mallory           SO Whitewater-WI             NT    1:07.56  
       33.10  1:07.56                                                      
 -- Klein, Heidi                 UWEC-WI                   NT   X1:06.66  
       32.81  1:06.66                                                      
 -- Winberg, Erika               UWEC-WI                   NT   X1:08.70  
       33.12  1:08.70                                                      
 -- Kilmer, Hannah            SO Whitewater-WI             NT   X1:10.04  
       33.94  1:10.04                                                      
 -- Devine, Dana              FR Whitewater-WI             NT   X1:10.10  
       34.23  1:10.10                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christensen, Jake         JR Whitewater-WI             NT      54.95    9  
       27.10    54.95                                                      
  2 Poppele, Jonathon            UWEC-WI                   NT      55.80    4  
       27.74    55.80                                                      
  3 Mikolajewski, Alex        SO Whitewater-WI             NT      56.46    3  
       27.71    56.46                                                      
  4 Hanney, Andy              SR Whitewater-WI             NT      59.77    2  
       29.36    59.77                                                      
  5 Birkeli, Justin              UWEC-WI                   NT    1:02.11    1  
       30.45  1:02.11                                                      
  6 Mcgahey, Matthew             UWEC-WI                   NT    1:04.02  
       31.34  1:04.02                                                      
 -- Kohlhapp, Mason           SR Whitewater-WI             NT   X1:00.83  
       29.64  1:00.83                                                      
 -- Trusky, Alex              FR Whitewater-WI             NT   X1:01.39  
       30.35  1:01.39                                                      
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guns, Alaina                 UWEC-WI                   NT    5:28.69    9  
       29.46  1:01.50  1:34.49  2:07.52  2:41.12  3:14.48  3:48.42  4:22.52
     4:56.76  5:28.69                                                      
  2 Freeman, Nicole              UWEC-WI                   NT    5:32.07    4  
       29.86  1:02.33  1:35.46  2:09.03  2:42.97  3:16.57  3:50.45  4:24.43
     4:58.63  5:32.07                                                      
  3 Denoyer, Katrina          JR Whitewater-WI             NT    5:35.01    3  
       30.49  1:04.11  1:38.03  2:12.12  2:46.39  3:20.75  3:55.40  4:29.46
     5:03.07  5:35.01                                                      
  4 Bakula, Angela               UWEC-WI                   NT    5:35.99    2  
       31.06  1:05.09  1:39.75  2:14.28  2:48.80  3:23.30  3:56.88  4:30.24
     5:03.33  5:35.99                                                      
  5 Roegner, Megan            JR Whitewater-WI             NT    5:39.34    1  
       31.39  1:05.42  1:39.90  2:14.24  2:48.84  3:23.52  3:57.11  4:31.23
     5:05.20  5:39.34                                                      
  6 Edwards, Tierney          FR Whitewater-WI             NT    5:50.91  
       31.06  1:05.55  1:40.76  2:16.03  2:51.34  3:27.02  4:03.03  4:38.98
     5:15.92  5:50.91                                                      
 -- Roberts, Johanna             UWEC-WI                   NT   X5:35.28  
       31.24  1:04.49  1:37.99  2:12.03  2:46.02  3:20.18  3:54.17  4:27.97
     5:01.93  5:35.28                                                      
 -- Eggebrecht, Sara             UWEC-WI                   NT   X5:35.77  
       29.88  1:02.62  1:36.35  2:10.39  2:44.77  3:19.68  3:54.11  4:28.33
     5:02.52  5:35.77                                                      
 -- Ring, Mariah                 UWEC-WI                   NT   X5:44.72  
       30.81  1:04.44  1:38.92  2:13.68  2:49.48  3:25.13  4:00.50  4:36.05
     5:11.17  5:44.72                                                      
 -- Carlson, Katie            JR Whitewater-WI             NT   X5:55.97  
       31.86  1:06.87  1:42.73  2:18.77  2:55.00  3:31.40  4:08.31  4:44.15
     5:20.04  5:55.97                                                      
 -- Yerk, Jenna               FR Whitewater-WI             NT   X5:58.72  
       32.40  1:08.28  1:43.91  2:20.55  2:56.56  3:33.13  4:09.89  4:46.70
     5:23.28  5:58.72                                                      
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uselman, Derek            FR Whitewater-WI             NT    4:56.48    9  
       26.08    55.07  1:24.82  1:55.31  2:25.63  2:56.18  3:26.90  3:57.61
     4:28.44  4:56.48                                                      
  2 Gilmore, Colton           FR Whitewater-WI             NT    4:57.63    4  
       26.96    56.37  1:26.49  1:56.78  2:27.20  2:57.55  3:27.89  3:58.69
     4:29.03  4:57.63                                                      
  3 Epperly, Benjamin            UWEC-WI                   NT    4:58.37    3  
       26.40    56.32  1:27.27  1:57.94  2:28.27  2:58.76  3:29.37  3:59.81
     4:29.59  4:58.37                                                      
  4 Devroy, John              FR Whitewater-WI             NT    5:07.49    2  
       27.55    57.19  1:28.84  2:00.81  2:32.43  3:03.98  3:35.62  4:07.77
     4:37.85  5:07.49                                                      
  5 Paradeise, Christopher       UWEC-WI                   NT    5:09.45    1  
       25.87    54.93  1:25.67  1:57.24  2:29.47  3:01.83  3:34.65  4:06.90
     4:39.04  5:09.45                                                      
  6 Madrinich, Nicholas          UWEC-WI                   NT    5:13.10  
       27.82    58.96  1:30.85  2:02.38  2:34.73  3:06.34  3:38.34  4:10.02
     4:41.64  5:13.10                                                      
 -- Strom, Alexander             UWEC-WI                   NT   X5:09.39  
       28.01    59.34  1:30.96  2:02.81  2:33.96  3:05.24  3:36.87  4:07.79
     4:38.86  5:09.39                                                      
 -- Rose, Adam                   UWEC-WI                   NT   X5:16.03  
       28.48    59.63  1:31.30  2:03.58  2:35.63  3:07.55  3:39.46  4:11.87
     4:44.55  5:16.03                                                      
 -- Mehring, Luke                UWEC-WI                   NT   X5:22.16  
       28.27  1:00.06  1:32.09  2:04.49  2:37.65  3:10.45  3:42.86  4:16.10
     4:49.17  5:22.16                                                      
 -- Christensen, Jake         JR Whitewater-WI             NT   X5:22.85  
       28.31  1:00.30  1:32.98  2:06.48  2:40.22  3:13.52  3:46.21  4:19.60
     4:52.42  5:22.85                                                      
 -- Hanney, Andy              SR Whitewater-WI             NT   X5:24.66  
       28.00    59.47  1:32.41  2:05.71  2:38.87  3:12.31  3:46.04  4:19.52
     4:52.71  5:24.66                                                      
 -- Dionne, Alex              FR Whitewater-WI             NT   X5:42.66  
       32.25  1:06.21  1:40.51  2:14.78  2:49.16  3:23.76  3:58.59  4:33.53
     5:08.33  5:42.66                                                      
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElligott, Molly         FR Whitewater-WI             NT     202.65    9  
  2 Hausmann, Katie           FR Whitewater-WI             NT     181.80    4  
  3 Bensen, Keeley               UWEC-WI                   NT     161.45    3  
  4 Korte, Traci                 Whitewater-WI             NT     156.40    2  
  5 Staskewich, Christina     JR Whitewater-WI             NT     150.03    1  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badilla, Nick                UWEC-WI                   NT     306.40    9  
  2 Kehoe, Nick               FR Whitewater-WI             NT     134.20    4  
  3 Kohlhapp, Mason           SR Whitewater-WI             NT     129.80    3  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jahn, Kristen             SR Whitewater-WI             NT    1:08.74    9  
       32.50  1:08.74                                                      
  2 Behrens, Emily               UWEC-WI                   NT    1:12.87    4  
       33.94  1:12.87                                                      
  3 Lanphere, Lauren          FR Whitewater-WI             NT    1:12.89    3  
       35.34  1:12.89                                                      
  4 Lickel, Kirsten              UWEC-WI                   NT    1:13.01    2  
       34.40  1:13.01                                                      
  5 Kohnke, Nicole            FR Whitewater-WI             NT    1:13.85    1  
       34.04  1:13.85                                                      
  6 Boosalis, Karen              UWEC-WI                   NT    1:16.39  
       35.84  1:16.39                                                      
 -- Kraft, Kia                   UWEC-WI                   NT   X1:14.91  
       35.82  1:14.91                                                      
 -- Karis, Becky              SO Whitewater-WI             NT   X1:15.67  
       35.60  1:15.67                                                      
 -- Schenck, Siera               UWEC-WI                   NT   X1:17.26  
       37.43  1:17.26                                                      
 -- Carlson, Katie            JR Whitewater-WI             NT   X1:20.57  
       37.30  1:20.57                                                      
 -- Potterton, Ashlyn         SO Whitewater-WI             NT   X1:26.41  
       40.99  1:26.41                                                      
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groshens, Corey              UWEC-WI                   NT    1:01.48    9  
       28.95  1:01.48                                                      
  2 Card, Alex                   UWEC-WI                   NT    1:02.08    4  
       29.05  1:02.08                                                      
  3 Genrich, Marcus           SO Whitewater-WI             NT    1:02.84    3  
       29.33  1:02.84                                                      
  4 Thanholt, Bill            JR Whitewater-WI             NT    1:03.72    2  
       29.65  1:03.72                                                      
  5 Mcgahey, Matthew             UWEC-WI                   NT    1:07.35    1  
       31.45  1:07.35                                                      
  6 Kagan, Tom                JR Whitewater-WI             NT    1:10.64  
       32.92  1:10.64                                                      
 -- Hegg, Miles                  UWEC-WI                   NT   X1:05.40  
       30.45  1:05.40                                                      
 -- Schmidt, Jesse               UWEC-WI                   NT   X1:07.07  
       30.76  1:07.07                                                      
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 UW Eau Claire-WI  'A'                                  NT    1:42.13   11  
       26.16    51.27  1:17.23  1:42.13                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'A'                                  NT    1:42.29    4  
     1) Dlugopolski, Lisa SR            2) Howley, Kaylyn SR              
     3) Hausmann, Katie FR              4) Kohnke, Megan JR               
       26.55    52.09  1:17.19  1:42.29                                    
  3 UW Eau Claire-WI  'B'                                  NT    1:46.76    2  
       26.68    53.96  1:20.12  1:46.76                                    
  4 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    1:48.12  
     1) Osgood, Randi SR                2) Thielke, Sierra JR             
     3) Whitney, Erika FR               4) Oates, Hannah SO               
       26.54    54.14  1:21.67  1:48.12                                    
 -- UW Eau Claire-WI  'C'                                  NT   X1:51.70  
       28.07    55.48  1:24.45  1:51.70                                    
 -- Uw-Whitewater-WI  'C'                                  NT   X1:52.12  
       28.48    57.53  1:25.25  1:52.12                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 UW Eau Claire-WI  'A'                                  NT    1:29.81   11  
       22.97    45.85  1:07.82  1:29.81                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'A'                                  NT    1:29.95    4  
     1) Altenburg, Adam JR              2) Stenavich, Bill JR             
     3) Runion, Brogan JR               4) Uselman, Derek FR              
       22.81    45.31  1:07.96  1:29.95                                    
  3 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    1:34.23    2  
     1) Mikolajewski, Alex SO           2) Polgar, Ray FR                 
     3) Kohlhapp, Mason SR              4) Thanholt, Bill JR              
       23.87    47.36  1:10.95  1:34.23                                    
  4 UW Eau Claire-WI  'B'                                  NT    1:37.84  
       24.72    50.03  1:13.67  1:37.84                                    
 -- Uw-Whitewater-WI  'C'                                  NT   X1:37.22  
       24.60    49.49  1:14.20  1:37.22                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. UW Eau Claire                       135   2. Uw-Whitewater                       107
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Uw-Whitewater                       135   2. UW Eau Claire                       104