Headshot View

2013-14 Men's Indoor Track & Field Roster

Name Event Yr. Hometown High School
Ben Bierman Mid-Distance Fr. Hartland WI Arrowhead
Josh Bodnar Mid-Distance Fr. Nashotah WI Arrowhead
Kevin Brooks Sprints/400 So. Roseville MN Roseville Area
Michael Bushar Mid-Distance Fr. Weston WI D.C. Everest
Bo Casper 400/Hurdles Fr. Freedom WI Freedom
Tyler Cran Sprints So. Star Prairie WI New Richmond
Matt Cyra Distance Fr. Eagle WI Mukwonago
Jared Danielson Multi Jr. Plymouth MN Robbinsdale Armstrong
Thurgood Dennis Sprints/400 Jr. Allouez WI Green Bay Notre Dame
Jacob Dennis-Oehling Sprints/400 Sr. Whitewater WI Whitewater
Matt Dietlin High Jump/Pole Vault Fr. Fitchburg WI Verona Area
Connor Drexler Sprints/400 Fr. Baraboo WI Baraboo
Scott Eilrich Multi Fr. Schaumburg IL James B. Conant
Zach Fischer Multi So. Ashland WI Ashland
Tony Floyd Hurdles/Sprints Sr. Whitewater WI Whitewater
Seth Friedrich Sprints/400 Sr. Pine Island MN Pine Island
Ryan Graham Distance Fr. Maple Grove MN Maple Grove
Zach Greisch Pole Vault So. Appleton WI North
Matt Hartje Long Jump/Triple Jump So. Reedsburg WI Reedsburg
Kahyil Humbach Throws Fr. Madison WI East
Jordan Jensen Throws So. Waukesha WI West
Eric Knutson Distance/Steeple Jr. Brookfield WI Central
Travis Kohnhorst Pole Vault Fr. Mosinee WI D.C. Everest
Bryan Krause Mid-Distance Sr. Webster WI Webster
Will LaJeunesse Sprints/400 So. Belle Plaine MN Belle Plaine
Donald Lang Sprints Fr. Somerset WI Somerset
Christian Leitner Distance So. Red Wing MN Red Wing
Alex Mackowski Distance Fr. Shorewood WI Shorewood
Brent Mantzke Sprints/Long Jump Fr. Appleton WI Xavier
DJ Meagher Sprints/400 So. Onalaska WI Holmen
Alex Mess Throws So. Lake Mills WI Lake Mills
Adam Moline Mid-Distance So. Maple Grove MN Wayzata
Ryan Mugan Distance So. Howards Grove WI Howards Grove
Rylan Page Hurdles Jr. Milwaukee WI The Prairie School
Dillon Pariseau Throws Jr. Farmington MN Farmington
Jimmy Paske Sprints/400 Fr. Minnetonka MN Hopkins
Greg Peterson Multi Jr. Hartland WI Arrowhead
Jake Pientok Sprints/400/Long Jump Fr. Whitehall WI Whitehall
Luke Praschak Hurdles Fr. Somerset WI Somerset
Cody Prince Sprints/400/Triple Jump Jr. Appleton WI North
Conor Rafferty Distance Sr. Menomonee Falls WI Menomonee Falls
Erik Rosvold Distance So. Apple Valley MN Eastview
Evan Runzheimer Mid-Distance Fr. Delafield WI Kettle Moraine
CJ Schade Throws Fr. Durand WI Durand
Steven Schimmel Mid-Distance So. Stewartville MN Mayo
Matt Scott Mid-Distance Sr. Kiel WI Kiel
Roger Steen Throws Jr. Luck WI Luck
Emilio Taiveaho Mid-Distance Fr. Winona MN Cotter
Alexander Vandermause Sprints/400 Fr. Green Bay WI Bay Port
Nic Veras Hurdles So. West De Pere WI West De Pere
Mike Von Arx Pole Vault Jr. Prior Lake MN Prior Lake
Zach Wawrzyniakowski Mid-Distance Fr. Burlington WI Burlington
Matt Wenaas Distance Sr. Chippewa Falls WI McDonell
Cory White Sprints/High Jump Jr. Tomah WI Tomah
Brandon Zarnoth Multi Jr. Appleton WI North