Skip to navigation Skip to content Skip to footer

General

Super Six Award Recipients


2016-17
Name Sports More Info
Darin Lau Men's Cross Country/Track & Field  
Jessie Reineck Women's Track & Field  
Jess Rupnow Women's Track & Field  
Matt Cooper Men's Track & Field  
Patrick Moore Men's Ice Hockey  
Katrina Raskie Volleyball  
 
2015-16
Name Sports More Info
      Nathaniel Behnke                    Wrestling              Details
Lauren Blasczyk Softball Details
Adam Knochenmus Men's Ice Hockey Details
Lucy Ramquist Women's Cross Country Details
Jessie Reineck Women's Track & Field Details
Josh Thorson Men's Cross Country/Track & Field Details
 
2014-15
Name Sports More Info
Ross Andersen Men's Ice Hockey  
Carly Fehler Women's Track & Field  
Amanda Fischer Softball  
Lucy Ramquist Women's Cross Country/Track & Field  
Jessie Reineck Women's Track & Field  
Josh Thorson Men's Cross Country/Track & Field  

 

   2013-14  
Name Sports More Info
David Donnellan Men's Ice Hockey Details
Carly Fehler Women's Track & Field Details
Amanda Fischer Softball Details
Kelly Schuh Volleyball Details
Matt Scott Men's Cross Country. Men's Track & Field Details
Brandon Zarnoth Men's Track & Field Details

 

   2012-13  
Name Sports More Info
Sarah Bingea Women's Basketball Details
Aaron Easker Men's Cross Country, Men's Track & Field Details
Jeremy Kieser Men's Cross Country, Men's Track & Field Details
Ashlyn Mauer Women's Cross Country, Women's Track & Field Details
Erin Schoenfelder Women's Track & Field Details
Jordan Singer Men's Ice Hockey Details

 

   2011-12  
Name Sports More Info
Liz Amici Volleyball, Women's Track & Field Details
Julia Baranek Women's Track & Field Details
Thomas Breitbach Men's Cross Country, Men's Track & Field Details
Nicole Dorvinen Women's Swimming & Diving Details
Tyler Genovese Men's Track & Field Details
David Goodman Football Details

 

   2010-11  
Name Sports More Info
Thomas Breitbach Men's Cross Country, Men's Track & Field Details
Kristin Faber Women's Ice Hockey Details
Margaret Ho Women's Cross Country, Women's Track & Field Details
John Kearns Men's Ice Hockey Details
Hannah Mesick Women's Basketball Details
Ben Shea Football Details

 

   2009-10  
Name Sports More Info
Beth Dittrich Women's Ice Hockey  
Bryant Dorsey Football  
Hannah Humbach Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Andy Johnston Wrestling  
Katie Stalker Softball  
Chris Wirtz Men's Cross Country, Men's Track & Field  

 

    2008-09  
Name Sports More Info
Heidi Arciszewski Softball, Women's Basketball  
Abby Freiborg Volleyball  
Liz Kooistra Soccer, Women's Track & Field  
Paul Bielmeier Football  
Josh Holforty Wrestling  
Sam Johnson Men's Track & Field  

 

   2007-08  
Name Sports More Info
Michelle Burns Women's Basketball  
Tony Hull Football  
Josh Holforty Wrestling  
Jill Janke Softball  
Sam Johnson Men's Track & Field  
Anna Talbot Soccer  

 

    2006-07  
Name Sports More Info
Steph Barnes Women's Track & Field  
Shanna Berger Volleyball  
Matt Evensen Football  
Liz Faller Women's Track & Field  
Nick Peterson Men's Swimming & Diving  
Lance Valiquette Wrestling  

 

     2005-06  
Name Sports More Info
Steph Barnes Women's Track & Field  
Tyler Birkel Men's Basketball  
Jesse Krzyanowski Football  
Molly Menard Volleyball  
Amanda Schultz Women's Ice Hockey  
Brent Tieri Football  

 

    2004-05  
Name Sports More Info
Becca Carstensen Volleyball, Women's Basketball  
Casey Drake Men's Basketball  
Matt Evensen Football  
Katie Murphy Women's Basketball  
John Schuna Men's Track & Field  
Jen Stafslien Women's Track & Field  

 

     2003-04  
Name Sports More Info
Casey Drake Men's Basketball  
Dave Maas Football  
Emilee Planert Softball, Women's Basketball  
Brooke Wozniak-Schmidt Volleyball, Women's Basketball, Women's Track & Field  
John Schuna Men's Track & Field  
Becca Spaeth (Bestul) Women's Basketball  

 

     2002-03  
Name Sports More Info
Mike Bestul Football  
Kristi Channing Women's Basketball  
Austin Crow Football  
Adam Kolo Wrestling  
Brooke Wozniak-Schmidt Volleyball, Women's Basketball, Women's Track & Field  
Janel Soppeland Women's Basketball  

 

    2001-02  
Name Sports More Info
Kristi Channing Women's Basketball  
Rachel Gullerud Volleyball  
Alison Hover Women's Tennis  
Matt Oglesby Men's Swimming & Diving  
Bob Schmidt Football  
Darrell Souhrada Football  

 

      2000-01  
Name Sports More Info
Kari Blasczyk Soccer  
Molly Cope (Breunig) Women's Tennis  
Ryan Kuhl Men's Golf  
Megan Murphy Women's Basketball  
Matt Oglesby Men's Swimming & Diving  
Darrell Souhrada Football  

 

        1999-00  
Name Sports More Info
Kim Arndt (Wudi) Volleyball  
Jarod Benrud Wrestling  
Heidi Bergstrom (Kelly) Softball  
Eric Gardow Men's Basketball  
Ben Schneeberger Men's Basketball  
Jenny Stack Volleyball  

 

    1998-99  
Name Sports More Info
Kim Arndt (Wudi) Volleyball  
Jarod Benrud Football, Wrestling  
Kelly Bullion Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Steve Crutchley Football  
Josh Dirks Men's Golf  
Jill Schoenike (Martin) Softball  

 

     1997-98  
Name Sports More Info
Jim Anderson Men's Basketball  
Tanya Bauer (Longo) Women's Basketball  
Marnie Blau (Harrington) Volleyball  
Jen Deitte Women's Cross Country, Women's Track & Field  
 Marcus Novy Men's Ice Hockey  
Ryan Richards Men's Tennis  

 

        1996-97  
Name Sports More Info
Katie Bentley Volleyball  
Roger Britton Football  
Dan Granato Men's Ice Hockey  
Kady Hickman (Monson) Women's Tennis  
Erika Schmidt (Merkel) Women's Basketball  
Jason Slaikeu Men's Track & Field  

 

        1995-96  
Name Sports More Info
Tammy Brandt (Stanius) Soccer, Softball  
Matt Fehlen Wrestling  
Kady Hickman (Monson) Women's Tennis  
Allie Long Soccer  
Trapper Niccum Men's Ice Hockey  
 Jason Slaikeu Men's Track & Field  

 

      1994-95  
Name Sports More Info
Randy Drost Wrestling  
Diane Duval Volleyball, Women's Track & Field  
Kraig Kahl Baseball  
Arlene Meinholz (Beardsley) Women's Basketball, Women's Track & Field  
Derek Schutz Football  
Hillary Schwarz Women's Tennis  

 

      1993-94  
Name Sports More Info
Andy Buck Baseball  
Diane Duval Volleyball, Women's Track & Field  
Hans Hummel Men's Swimming & Diving  
Arlene Meinholz (Beardsley) Women's Basketball, Women's Track & Field  
Jeff O'Brien Men's Swimming & Diving  
Shelly Roth Women's Track & Field  

 

       1992-93  
Name Sports More Info
Dana Appleby Women's Swimming & Diving  
Sara Bradley Women's Swimming & Diving  
Randy Drost Wrestling  
Mike Hatch Men's Basketball  
Cheryl Janowitz (Dieckman) Volleyball, Women's Basketball  
Steve Rohrscheib Football  

 

    1991-92  
Name Sports More Info
Thane Anderson Men's Basketball  
Dana Appleby Women's Swimming & Diving  
Mike Hatch Men's Basketball  
Ashlie Olson Women's Tennis  
Diane Ring Women's Basketball  
Dan Schmidt Men's Track & Field  

 

       1990-91  
Name Sports More Info
Thane Anderson Men's Basketball  
Kim Anderson (Ericson) Soccer  
Andrea Bussler (Thompson) Softball  
Sara Laun-Cannon Women's Swimming & Diving  
Todd Oehrlein Men's Basketball  
Dan Schmidt Men's Track & Field  

 

     1989-90  
Name Sports More Info
Deb Allaman (Johnson) Volleyball  
Steve Kortenkamp Men's Cross Country, Men's Track & Field  
Sara Laun-Cannon Women's Swimming & Diving  
Ty Prosa Men's Track & Field  
Kelly Shibilski Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Bob Wozniak Wrestling  

 

    1988-89  
Name Sports More Info
Tim Blair Men's Basketball  
Janice Buron-Osmek Women's Swimming & Diving  
Jerry Danner Men's Cross Country, Men's Track & Field  
Janel Kempen (West) Women's Basketball  
Sue Kortenkamp Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Bob Peterson Men's Cross Country, Men's Track & Field  

 

    1987-88  
Name Sports More Info
Rob Crothers Men's Ice Hockey  
Sue Kortenkamp Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Scott Link Men's Tennis  
 Tim Rolfing Men's Tennis  
Renee Ruf Softball  
Dawn Sleger (Poole) Women's Cross Country, Women's Track & Field  

 

   1986-87  
Name Sports More Info
Steve Hollman Men's Swimming & Diving  
Bruce Jonason Men's Basketball  
Amy Matthews Women's Swimming & Diving  
Wendy Meinen Women's Cross Country, Women's Track & Field  
Denise Ott Women's Cross Country  
 Kelly Schuller Men's Cross Country, Men's Track & Field  

Page Last Updated: 5/8/2017